کاربردهای گریتینگ

کاربردهای گریتینگ بازدید : 8636

همه متخصصان ، مهندسان و کارگران حوزه صنایع سنگین با گرتینگ سروکار دارند.معماران و پیمانکاران گریتینگ را به عنوان محصولی کاربردی و منحصربفرد می شناسند.

گریتینگ جزئی از سازه های فولادی است که ظرفیت باربری آن نسبت به وزنش بسیار بالاست. گریتینگ در صنایع سنگین شامل پالایشگاه ها ، نیروگاه ها ، کارخانه های فولاد ، معادن و سازه های نفتی نصب و استفاده میشود.همچنین در صنایع کوچک ، شهرسازی و معماری کاربرد گسترده ای دارد.تشفا دامنه وسیعی  از انواع  گریتینگ شامل الکتروفورج و دستی در شکل و ابعاد مختلف ارائه می دهد.

امروزه گریتینگ در انواع مختلف فلزی، گالوانیزه و یا فایبرگلاس، بیشترین کاربرد را در صنعت دارد.با توجه به احساس نیاز و پیشرفتهای صورت گرفته، از گریتینگ در شهرسازی و بیشتر در زیباسازی معابر و خیابانها استفاده می گردد. گریتینگ در کف پوش کارخانه های صنعتی و راه پله های سازه های فلزی استفاده می شود. می توان با بهینه سازی ساختار گریتینگ و شبکه های آن وانتخاب متریال مناسب، گریتینگ را در صنعت ساختمان سازی( راه پله های فرار و اسپیرال) استفاده نموده.

مهندسان شرکت تشفا به عنوان معتبرترین سازنده گریتینگ ، همواره آماده مشاوره و ارائه اطلاعات فنی خود هستند.

دانلود مشخصات فنی گریتینگ تشفا

کاربرد گریتینگ در صنعت:

پالایشگاه
گریتینگ در صنعت پتروشیمی و پالایشگاه ها: به خاطر وجود ذخایر نفتی فراوان در کشور ایران و به طبع آن ساخت تجهیزات پالایش و تولید فرآورده های نفتی، باعث شده است تا این حوزه سهم حداکثر گریتینگ کشور را به خود اختصاص دهد.
همچنین از گریتینگ در سکوهای نفتی در آب های شور، کشتی سازی، صنایع شیمیایی و غذایی، دریچه های فاضلاب، کانال های کابلهای برق و دیتا و گریتینگ زیرپایی استفاده می شود.

 

ویژگی های کلیدی گریتینگ :

- نسبت استحکام به وزن بسیار بالا

- مقاومت در برابر خوردگی،آتش سوزی و زلزله

- قابلیت تهویه و انتقال سیالات

- قابلیت برداشتن و جابجایی سریع

- قابلیت ساخت در شکل های مختلف و ابعاد دلخواه  .

 

کاربرد گریتینگ در شهرسازی:

گریتینگ شرکت تشفا


همانطور که در بالا توضیح داده شد در شهر و ساختمان سازی نیز می توان از گریتینگ استفاده نمود و از خواص آن بیشترین بهره را برد. مانند ساخت راه پله های ساختمان های مسکونی و تجاری، راه پله های فرار، پله های اسپیرال (پله گردان)، حفاظ درب و پنجره ی ساختمان ها و اداره جات دولتی، دریچه فاضلاب و...
از کاربردهای دیگر گریتینگ در شهرسازی، زیباسازی محیط و به طبع آن رونق صنعت گردشگری و ایجاد حس رضایت و امید برای شهروندان می باشد. به عنوان مثال گریتینگ دور درخت، گریتینگ برای دریچه کانالهای فاضلاب شهری، پل ها و معابر، درپوش جدول بندی خیابان ها، آب نما و نورپردازی میدانها و پارک های تفریحی، ساخت بیلبورد و تابلوهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی و پارکینگ های طبقاتی.


مزایای استفاده از گریتینگ  در کاربرد های معماری

-    وزن کمتر
-    عدم استهلاک سطحی و سائیده شدن در اثر رفت و آمد
-    سطح غیر لغزنده
-    عدم یخ زدگی در زمستان و مناطق سردسیر
-    عدم لغزندگی سطح در اثر آغشته شدن با مواد لغزنده مانند روغن و یا نفت
-    استحکام بسیاربالا و توانایی تحمل فشار های باربری بسیار زیاد(عابرین پیاده،وسایل نقلیه باربری به همراه بار کامل و ....)

 

نویسنده : مدیرسایت
تاریخ ارسال : 1396/04/12
8636 پیام

ارسال پیام

آخرین مطالب

tashfa

المان شهری

ایجاد فضای با نشاط و جذاب در شهر نقش مهمی در افزایش روحیه شهروندان ایفا میکند. شرکت تشفا با ایجاد امکانات لازم آمادگی دارد المان شهری با کیفیت ساخت بالا و در دامنه وسیعی از طرح های متنوع تولید کند.

tashfa

وزن گریتینگ گالوانیزه

جدول وزن گریتینگ الکتروفورج و گریتینگ دستی

tashfa

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ در اغلب موارد باپوشش گالوانیزه در برابر عوامل محیطی مقاوم میشود . وزن و مشخصات فنی گریتینگ گالوانیزه و آشنایی با فرآیند گالوانیزه گرم.

tashfa

هندریل تشفا

استفاده از هندریل در صنایع مختلف برای افزایش ایمنی کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. متخصصان واحد تحقیق و توسعه شرکت تشفا با درک این نیاز اقدام به طراحی و ساخت هندریل های صنعتی در مدل های مختلف نموده اند.

tashfa

ایجاد آلبوم رسمی شرکت در لنزور

آلبوم تصاویر تشفا را در سایت لنزور دنبال کنید.