درباره ما

در سال های اخیر، برنامه های توسعه اقتصادی کشور به ویژه با تمرکز بر تولید داخلی و رفع نیاز صنعتگران و تولیدکنندگان در مواد مصرفی و اولیه، رشد فن آوری و استفاده از تجهیزات مدرن و استاندارد بیش از پیش فزونی یافته است. شرکت توسعه شبکه های فولادی آسیا (تشفا) ضمن حرکت در مسیر صنعتی کشور، پس از مطالعات فراوان اقدام به شناسایی نیاز های صنعتی کشور نموده و در این راستا از سال 1379 کار مطالعاتی را در زمینه تولید محصولی جدید و خاص، به نام گریتینگ – البته نه به معنای موجود بلکه به صورت کاملا مدرن و مکانیزه به روش الکتروفورج – آغاز نمود. محصولی که تا آن زمان از کشورهای خارجی وارد و در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و سایر صنایع بزرگ و کوچک این کشور مصرف می گردید.

بر اساس مطالعات و تحقیقات فراوان در زمینه مصرف گریتینگ و با مقایسه میزان ارزبری ناشی از واردات این محصولات از خارج و میزان ارزآوری در صورت صادرات به سایر کشورهای خاورمیانه و کشورهای در حال توسعه، این شرکت در سال 1381 عزم خود را در جهت تولید این محصول به روش الکتروفورج جزم نموده و در سال 1386 اولین تولید خود را بر اساس استانداردهای جهانی و قابل قبول آغاز نمود.

پس از آن شرکت تشفا با شناخت نیاز داخلی در زمینه صنعتی و ساختمانی به کالایی مدرن و به صرفه و نبود تولیدکننده در داخل کشور و خاورمیانه اقدام به وارد نمودن خط تولید توری های اکسپنددمتال یا توری های کششی نموده ظرفیت این کارخانه با متراژ 20هزار متر مربع در دو فاز شهرک صنعتی امیر کبیر به گونه ای است که می تواند ضمن تأمین نیازهای داخلی و با شناخت نیاز این محصول در صنایع کشورهای همسایه، اقدام به صادرات نموده و خود را به عنوان اولین صادرکننده ایرانی به ویژه در زمینه گریتینگ و اکسپنددمتال معرفی نماید.

شرکت توسعه شبکه های فولادی آسیا در گام بعدی در جهت توسعه، خط تولید وایرمش را از کشور کره وارد کرده و با در اختیار داشتن 4 دستگاه تولیدی تمام اتوماتیک در این زمینه نیز از تولیدکنندگان قوی انواع وایرمش خود را مطرح کرده است. از محصولات دیگر این کارخانه مانند هندریل، لدر و مبلمان شهری می توان نام برد.

این مجموعه در نظر دارد در سال های آتی ظرفیت تولید خود را افزایش داده و با افزایش کارآفرینی در منطقه کویر مرکزی ایران به رشد هرچه بیشتر اقتصاد منطقه و ایران زمین کمک کرده و با وارد کردن تکنولوژی روز دنیا بتواند به یکی از بزرگترین صادر کنندگان خاورمیانه تبدیل شود.