الکتروفورج چیست ؟

الکتروفورج چیست ؟ بازدید : 1868

 

الکتروفورج جدیدترین تکنولوژی تولید گریتینگ و یک روش کاملا پیشرفته مکانیکی است. در این روش با استفاده از  نیروی  پرس در حدود180 -  200 تن  و  جریان  بالای  الکتریکی  در حدود  A 35000 - 50000  و ولتاژ پایین در حدود 10 تا 12 ولت، فرآیند تولید اجرا می گردد به این معنی که فرآیند ذوب و ممزوج شدن نقاط اتصال بین نگهدارنده ها و تسمه های باربری ( فیوژن شدن ) اجرا می گردد. محصول این فرآیند سازه ای با اتصالات کاملا یکنواخت در تمام سطح قطعه خواهد بود.

 مکانیسم کار به این صورت است که در اثر عبور جریان الکتریکی از تمام نقاط اتصال این نقاط به حالت ذوب درآمده و در اثر فشار سنگین در حدود 200 تن بلافاصله نگهدارنده ها و تسمه های باربری در نقاط اتصال به یکدیگر ممزوج شده و فورج می شوند. نتیجه این فرآیند اتصالات کاملا یکنواخت در تمام سطح قطعه خواهد بود که بر خلاف روش سنتی و غیر استاندارد دستی که به طور معمول هر 2 تا 3 تسمه در میان ( به شکل نامنظم ) نقاط اتصال بین نگهدارنده ها ( Cross Bar ) و تسمه های باربری ( Bearing Bar ) جوشکاری می شوند، در روش الکتروفورج تمامی نقاط اتصال در سطح گریتینگ در هم ممزوج می شوند.

 

 

 

نویسنده : مدیرسایت
تاریخ ارسال : 1396/04/12
1868 پیام

ارسال پیام

آخرین مطالب

tashfa

وزن گریتینگ گالوانیزه

جدول وزن گریتینگ الکتروفورج و گریتینگ دستی

tashfa

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ در اغلب موارد باپوشش گالوانیزه در برابر عوامل محیطی مقاوم میشود . وزن و مشخصات فنی گریتینگ گالوانیزه و آشنایی با فرآیند گالوانیزه گرم.

tashfa

هندریل تشفا

استفاده از هندریل در صنایع مختلف برای افزایش ایمنی کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. متخصصان واحد تحقیق و توسعه شرکت تشفا با درک این نیاز اقدام به طراحی و ساخت هندریل های صنعتی در مدل های مختلف نموده اند.

tashfa

ایجاد آلبوم رسمی شرکت در لنزور

آلبوم تصاویر تشفا را در سایت لنزور دنبال کنید.

tashfa

راهنمای طراحی گریتینگ روی سازه

نکات قابل توجه در چیدمان یا طراحی گریتینگ